parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

A teacher has a bag of 100 unit cubes.She gives an equal number of cubes to each of the 7 groups in her class.She gives each group as many cubes as she can.How
On a true/false test, the ratio of true questions to false questions is 3 to 7. What is the ratio of true questions to total questions?
President Kennedy was relatively unsuccessful in passing civil rights legislation during his time in office because __________. a. congressional Democrats were
What would happen to the body if the liver is removed????
What is the next odd number after 9999?
Long periods of unusually low precipitation are called?
The SI unit of power is the
Which description of Adam Smith is accurate? A. author of Das Kapital and founder of communism B. author of The Wealth of Nations and "father of modern economic
Which of the following is true about the writing process? A}writing is complete once the draft has been completed. B}writing must always follow one specific for
reduce 72:81 to its simplist form