chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

How can you use models to explain why 3.1=3.10?
What are two fraction equivalent to 1/2
A specific factor having a range of possible values is a __________. a. variable b. mean c. median d. mode
how do we keep Lincoln`s promise to our Veterans and their family`s
sentences with jaybrid
The measure of the number of atoms in one element that will combine with an atom of another element is A. atomic charge. B. molecular number. C. valence. D.
How was the growth of the republic aided by the Roman army's use of legions on welfare
6sisters share four sandwiches equally
Which one of the following types of exercise involves abrupt, explosive movement? A. Isometric B. Isokinetic C. Plyometric D. Isotonic
What is relative humidity?