jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

match the following sader​
MAX POINTS AND A FREE BRAINLIEST I GUESS LOL I JUST NEED AN ANSWER FAST
choose the correct verb and then conjugate the vern correctly accordng with the subject. Then just write the conjugation. Los muchachos ________en Colombia
In 1940 the population of Mooreland was about three hundred people; in 1950 the population was three hundred, and in 1960, and 1970, and 1980, and so on. One mu
What best explains why sodium is more likely to react with another element than an element such as neon? the answer choices are: a. Sodium has one fewer proto
22. A rectangular container, whose base is a square of side 6 cm, stands on a horizontal table and holds water upto 1 cm from the top. When a cube is placed in
5. "Like other average fingures rester percapita income may notreflect thereal economic condition." Justify thestatement​
My question is in the pic please help
Marry finished her sending assignment: what are the parts of speech
The author of the famous book On Crimes and Punishment, which informed eighteenth century thinking about prisons was written by a scholar from what country? Por