keria1254
keria1254 keria1254
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

how do I solve this??

how do I solve this class=

Respuesta :

iy41284
iy41284 iy41284
  • 02-03-2021

Answer:

16q^(2)m^(4)p^(4)

Answer Link

Otras preguntas

Evelyn bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $2.99 and a 20-pack of juice bottles. The total cost before tax was $36.39. Write an
MATHS 1.Tea is prepared almost in every household. Try to find out the ratio of milk to water added to prepare two cups of tea. Similarly, almost every recipe n
This State is famous for the tea grown on the slopes of the hill. Beautiful hill station Darjeeling is situated in this state​
ACTIVITY 1 Directions: Study the diagram to identify the parts of the Respiratory System. Then use each answer to correctly label the diagram. Please answer thi
How did European countries use their Pacific Island colonies?
Please write 4-5 sentences about what you see in this image.
400 students are assembled in a square form.How many students are assembled in each now?​
Ken planted 10 flowers and 8 shrubs in his garden. He ran out of fertilizer before he finished and 3 flowers and 2 shrubs were planted without fertilizer. What
While studying Egyptian art, your class has learned several terms. Unfortunately, they are all getting confused by your classmate Dara. You offer to help. You t
3) Finanically rich person may also lack quality of life . Justify the statement. ​