s9107831 s9107831
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Which of the following shows the least expensive unit price class=

Respuesta :

uhbritney
uhbritney uhbritney
  • 04-03-2021
it would be the first one because each orange costs $0.34
Answer Link
27339016 27339016
  • 04-03-2021

Answer:

A (3 Oranges For $1.02)

Step-by-step explanation:

3 Oranges for $1.02 is $0.34 for each Orange

4 Oranges For $1.52 is $0.38 for each Orange

6 Oranges for $2.46 is $0.41 for each Orange

5 Oranges for $1.75 is $0.35 for each Orange

Which Makes The First One The Cheapest Out Of All

Answer Link

Otras preguntas

What is a theory that the earths outer shell is not one piece of rock
What is the velocity of a bus that travels 305 km in 5 hours
Find the inverse of the following functions f(x)=6-3x g(x)=x+2
In which one of the following sentences would the word cheerful correctly complete the statement? A. Carolyn talked _______ about her experience. B. Jonathan p
what would you describe the number sentence 6 + 0 equals 6
Archaeologists believe Vinland was located on what continent?
Can your explain it to meet plaza im confussed
When World War I was beginning in Europe, the United States was trading profitably with
Lamika buys 12 packs of juice boxes that are on sale and pays a total of $48. Use a ratio table to determine how much lamike will pay to buy 8 more packs of jui
is 3 /47 a terminating or a repeating number