BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

A basket contains 3/8 as many oranges as apples and three over four as many oranges as pairs what is the ratio of the number of oranges to the total number of f
Crispus Attucks was one of the first ___ during the Revolutionary era. i think the answer is d
Given g(x) = √x-4 and h(x) = 2x-8What is g(h(10))?2√2√6√6-82√6-8
Which of the following is a solution for the inequality 2x < 9?
When molecules are very large or are being moved against their concentration gradient, energy is required to move molecules across a cell membrane. this type of
A magma cools the first minerals to ____ are rich in iron, calcium and magnesium
The less __________, the more carbon monoxide will be produced. A. you drive B. efficiently your fuel burns C. fuel escapes through the fuel system D. horsepow
Perform the indicated operation. 6/11- 4/11
PLEASE BE FAST!! :) Which group of words is an appositive phrase? The restaurant, an oyster house, will be closing at the end of the summer, but it will open ag
Plows and draft animals are to the agrarian society as ________ are to the industrial society.