addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

which of the following events caused Britain to fight in WW1
Which is the best way to write the two clauses as a complete sentence? Pamela played so hard. She was very tired. Though Pamela played so hard, she was very tir
divide 7/24 by 35/48 and reduce the quotient to the lowest fraction
Which is taller 180cm or 5ft 8in
Identify the italicized group of words in the sentence below. When we get out of school early, my mother picks me up. This group of words is a(n) _____. indepen
what's the minimum age that you can get a job in the U.S?
What is the outcome when a cell undergoes meiosis
The ratio for 42 pens : 35 pencils as a fraction is
is population growth in africa positive?
How many seconds are there in 23 days ?