shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

Why are Ami's muscles withering away?
find the 37th term of 262,257,252
Please help with this one too...
Which do you think would adapt and survive overtime to a mass extinction? A starfish or an eel?
PLEASE HELP ME !!!!!!
HELP!! 50 POINTS PLEASEEEE
In your own words, describe some of the impacts African Americans made during the American Civil War. In particular, why is their service seen as being especial
4) True or False? Our town is growing with a doubling time of 40 years, so its population will triple in 120 years.
In which sentence is the present perfect form of the verb to teach used? A. Ms. Hoffman teaches in this school district for twenty-two years. B. Ms. Hoffman h
What are voltage and current in electricity?