friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Which religion has a cultural landmark the dome of the rock
How to find the area of a circle ?
How many 1/10 are in 3?
what british policy did american colonists protest at the boston tea party
Dirk Nowitzki of the Dallas mavericks scored 44 points in a recent basketball game. He scored no 3-point shots, but made a number of 2-point field goals and 1-p
Where and when did Martin Luther King Jr. die?
What is the smallest multiple of 6 and 10
Add and simplify 9/16 + 1/2= ?
What caused Portugal to finallywithdraw from its African colonies?
a rectangle has an area of 30 square meters and a perimeter of 34 meters. what are the dimensions of the rectangle?