Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Suppose D(T) = A(T-H)2 +K represents the hieght of an object in feet after T seconds. Suppose an object has a maximum height of 12 feet after 2 seconds. This sa
PLEASE HELP!! Whats the lifestyle or entertainment in The Odyssey? (I need it for a newspaper project so please answer w a good explanation)
you spent $25 at the store. you bought a book for $8.50 and pencils for $.25 each. how many pencils did you buy?
Hey, How are you what you doing
The sun ____ in the East.​
This acceleration function represents the acceleration of a subatomic particle: a(t) = 6t² - 8t The particle has an initial velocity of 1 m/s. What is the veloc
1.07 x 104 -3.38 × 10³
There are two temples, one on each bank of a river, just opposite to each other. One is 54m high. From the top of this temple angle of depression of the top and
Which represents the inverse of the function f(x) 4x? O h(x) = x + 4 O h(x) = x - 4 O h(x) Sx O h(x) = ~x
A student graphed distance versus time for an object that moves 14m every 2 s. the speed of the object is