prashanthdmello3 prashanthdmello3
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 kg onions is ₹ 21. One kg onions will cost .......


STEP BY STEP EXPLANATION NEEDED


PLS ANSWER I WILL MARK AS BRAINLIST

+10POINTS

Respuesta :

sabinatmg
sabinatmg sabinatmg
  • 02-09-2021

Answer:

t

The cost of 34 kg onions=RS21

then,

the cost of 1kg onions=?

Now,

34kg=RS21

1kg=21÷34

1kg=0.61

hope it helps you!!

stay safe healthy and happy!!

Answer Link

Otras preguntas

Which two measures did the United States take to counter terrorism after the September 11 attacks? A)withdrew support for Israel B)passed the Patriot Act C)bann
describe any clusters of data from the scatter plot
Which substance is not normally used as a diluent of heroin?
When a certain element is bombarded with high-energy electrons, kα x-rays that have an energy of 2611 ev are emitted. determine the atomic number z of the eleme
Will give brainliest!!!!!!!!! Many people consider research papers challenging and profoundly dry. If you could write a research paper about any topic, in any m
Need help please.........
Is it okay to take birth control thirty minutes late?
What was the impact of the Neutrality Acts?
There are 3 teams of 18 employees working today. Company policy says that we need to have 1 supervisor for every 8 employees on the floor. We need ....
Sanjay is an Indian immigrant in the United States. He started an authentic Indian restaurant in his locality and is doing very good business. Which factor coul