rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation:  4 1/5 + b = 9 3/5
Solve for x/4-x+2/6=x/3
[(24+16) divided by 8 times 5)]=? Please answer pllleeeaaaasee.
solve for y.try factoring first,if factoring is not possible or difficult use quadratic formula,(y2  2isabovey -10y+23=0)
what muscles are involved when you're tying your shoe laces
Im not quite sure how to answer this question... A 1000kg rocket is moving at a constant velocity in deep space; it is moving at 40 meters/second when its burne
Noah rows across a river that is 48m wide. The current carries him 15m downstream. How far does Noah actually travel?
how many variables should you have in a control experiment?
please help :-( thanks
Is There Still Slavery in the World? Please help me :)