aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

Tyler wrote a paper describing life in England in the eighteenth _________, from ______ to ______.
How can you show your work with the numbers 400 ,15,and 6 to get the answer 160
Nitrogenous base that occurs in RNA but not in DNA (A) Deoxyribose (B) Ribose (C) Uracil (D) Cytosine (E) Thymine
How do brakes help an inline skater stop?
the chemical reaction in which an element,such as iron, combines with oxygen to form an oxide is called
14.8256 in expanded form
what events led to a conflict between the Jamestown settlers and the powhatan confenderacy
How do you write 6,007,200 in expanded form
A hypertonic solution outside of a cell has how much solute compared to the solution inside of a cell?
a snowbarder decends a 12000-ft hill in 3min. hat is the mean change in evlevation per min.