marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help with 58 show work plz
Which law designates the steps that federal agencies must follow in issuing rules and regulations? a. the administrative procedures act b. the hatch act c. the
How do the mountains along the northern borders affect the climate of south asia?
In which field does creative productivity peak in the 60s? a. philosophy b. mathematics c. poetry?
Can you pls help with all these problems ASAP
Through the exercise of ________, the supreme court has held actions or laws of the executive and legislative branches unconstitutional
Select one of the six organizing principles of the constitution and apply it to the bill of rights. How is that principle supported or limited in the bill of ri
Given: ABCD is a trapezoid, AB = CD, BK ⊥ AD, AK = 10, KD = 20 Find: BC AD
Methane and oxygen react to form carbon dioxide and water. what mass of water is formed if 0.80 g of methane reacts with 3.2 g of oxygen to produce 2.2 g of car
AWNSER QUICK!! What is the unit rate for 220 students on 5 buses