catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate cube root of 2×4^2/3 divided by 128^1/3
Help with these questions, please!! I don't understand them!
Find the length of the rectangle. The perimeter of the rectangle is 34 inches. The width of the rectangle is 7 inches. The length of the rectangle is L. A.
On Coral Island in​ 2012, the labor force is​ 12,000, the unemployment rate is 10​ percent, and the labor force participation rate is 60 percent. During​ 2013,
What is the value of x?
Immigrants often stayed in neighborhoods with other people from the same country. what were these neighborhoods called apex
The diaper service where you work bills customers once a week. Each week, it charges 30¢ each for the first 75 diapers used, and 25¢ each for any additional di
Help plzzz, you could just tell me to go left or right
Which of the following statements about the Yellowstone National Park fires of 1988 is false? A) Secondary succession followed the fires. B) The dominant lodgep
When there is not enough oxygen, what is glucose converted to in animal cells?