pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Do only human-interest matter morally, or is the natural world intrinsically valuable? in your view, is our treatment of animals, in particular, factory farming
There are 46 kids in the After-school Club. Today they're going to the pool at the Community Center. If each minivan can take 6 kids, they'll need 8 minivans fo
Jed took 2 free throws in 5 seconds. Alex took 4 free throws in 12 seconds did the two shoot free throws at the same rate? Explain
By working in a series of positions with increasing responsibilities, the owner of Stonegate Gardens has built her interest in flowers and plants into _____.
what happened from April-June in Rwanda
What is the difference of squares of twenty and thirteen
At which part of its orbit is the planet traveling at the greatest speed? A B C D
Simplify 5x - 7x - 8x +4
Critics of the us patriot act say policy goes against constitutional guarantees of provacy
The electrons that produce the picture in a TV set are accelerated by a very large electric force as they pass through a small region in the neck of the picture