sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

Among other things, the mississippian people were known for a. building mounds, some for ceremonial purposes and some as burial sites. b. living in tipis that c
The repetition of the line "Do not Go Gentle into That Good light" suggestsThat a son loves his fatherThat life is joyfulThat death should be resistedThat death
25 POINTS FOR EASY QUESTION Given quadrilateral JKLM with diagonals that bisect the vertices, what kind of quadrilateral is JKLM?
plz help me i will make the brainest for who ever answers first A bird flew from the ground onto a tree branch 5 feet above the ground. What could the bird do
How many pints in a 5 gallon container
Why is it important to recognize our humanity in others?
The sunbelt is an example of a. What regions
According to abraham maslow's hierarchical pattern of needs, the most basic needs of any human being are:
What did India have that was of such value to the English? A) a work force that provided cheap labor for British factories B) spices and other exotic good
48 is 40% of what number? explain how