sanjish5223 sanjish5223
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

At one store, you can purchase 7 apples for $5. 46. At another store, you canget 5 apples $3. 95. Which is the better deal.

Respuesta :

19373737 19373737
  • 03-12-2021
$3.95 is a better deal cause it less money
Answer Link

Otras preguntas

a load of watermelons is 57 kilograms heavier than a load of squash the Lotus cost weighs 34 kilograms how much is a load of watermelons weigh​
A car rental agency advertised renting a car for 24.95$ per day and 0.29$ per mile. If Kevin rents this car for 3 days, how many whole miles can he drive on a 2
3x + 2y = 1 5x – 2y = 39
Helppppppppppppppppppppp
The Judicial Branch is in charge of creating the laws of the United States. True or False
if a reaction is forced to go in the reverse direction, how will this change the consumption or release of energy?
What is it that you can never eat for breakfast?
6.318;6.32;6.230;6.108 what is greatest to least
When an atom _______ an electron, it charge is negative .
Parent function of f(x)= 4+ |x|