jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

On monday, mary had 23 bananas. On tuesday, her family ate half of them. On wednesday they ate half of the remaining bananas. If they continue each day, on whic
what other elements does zinc bond with?
why are elements considered finite
the length of a rectangle is 3 yd longer than its width. if the perimeter of the rectangle is 34 yd, what is it's area.​
The football team has a total of 800 jerseys. There are 6​ medium-sized jerseys. What percent of the jerseys are​ medium-sized jerseys?
An isotope of an element, atomic number Z, has a mass number 2z+4. How many neutrons are there in the nucleus of the element? *MULTIPLE CHOICE* A) Z+4 B) Z+2 C)
can someone please help me with this !!?​
what is the square root of 66
Which pair of molecules is primarily responsible for energy storage in the human body? A proteins and lipids B lipids and carbohydrates C nucleic acids and prot
Brandon claims that he cannot find between three fourths and three fifths because they are “right next to each other.” How should you respond?