Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

CAN YOU PLES FRIEND ME
A one-day pass to an amusement park costs $40. A round-trip bus ticket to the park costs $5. Write two equivalent expressions to find the total cost of a one-da
What element is in period 4, group 12?
Location B is which place? Canaan Egypt Syrian Desert Mediterranean Sea
PROJECT: SUMMARIZE IT! The ability to summarize information is a vital component of understanding the information you read in your coursework. To summarize info
A bag contains the following marbles: 8 black marbles, 12 blue marbles, 18 brown marbles, and 6 green marbles. What is the ratio of brown marbles to blue marble
4000+48 yygttccrcrccr
solve the question x - 2 = long division 4x
In 1860 the small towns became a city. true or false
Any gîrls here interested in zööm