nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

fill in the black Though the ______________ was located in India, and the _______________________ controlled parts of the Middle East and Eastern Europe, both h
What are some key characteristics that define the 1920s time period so far?
Increasing the strength of your abdominals also helps improve the strength of your what?A. upper backB. shouldersC. chestD. lower backI'm in 6th grade
2x + 5 Find the val 3x+15
1. In a small town, there are 83 clinics serving the population of 24,742. Each clinic serves about __________ of the town’s population. a. 200 b. 250 c. 300
The significance of the American Revolution derives from all of the following EXCEPT: a) The early United States quickly became a geographically large and incre
Solve for u in terms of r, s, and t. t= –rsu u=
In the story The Necklace Which statement best explains why the girl is unhappy?
Diego has a skateboard, scooter, bike and go-cart. he wants to know which vehicle, is the fastest. a friend records how far diego traveles on each vehicle in 5
What’s the answer? And how do you solve it?