briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

2. निम्र में से द्वित्वाक्षर शब्द नहीं है.​
what are the importance of mt everest and pashupatinath temple​
Complete the following reactionsneed answers?i) P + [H] ii) O2 + [H]iii) LiH + H2Oiv) CaC2 +H2Ov) NaH + H2Ovi) CaH2 H2O
please HELP ne with these questions answer them correctly​
A manufacturer sold to a customer an expensive laser printer that never worked properly. Therefore, the customer never fully paid for the printer. The manufactu
Algebra 1 need help ASAP
Calculate the percent error in the atomic weight if the mass of a Zn electrode increased by 0.3681g and 6.514x10-3 moles of Zn was produced. You may assume the
In a geometric sequence, t4 = 8 and t7 = 216. Find the value of t2 Question 14 plz show ALL STEPS ASAP
How do we know about employment opportunities at local level?​
ayuda porfavor miren las imágenes