mcoe2626 mcoe2626
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Tom bought a soft drink for 4$ and 4candy bars. He spent a total of 12$ him Mitch did each candy bar cost

Respuesta :

329758
329758 329758
  • 03-03-2022

Answer:

$2 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

MATCH THE WORDS WITH THE DEFINITIONS
Which of the following is a way to get more sleep? Question 14 options: Read a tablet before going to bed. Sleep in later on the weekends to make up for lost
The articles of confederation created a ______ between the various states.
which problem does the following sentence have. At the air show, three military fighters and an army helicopter is available for tours.
Solve the equation 7X-11=19-3X What’s x ???
How might the loss of biodiversity negatively affect humans? Be specific and use several examples to support your reasoning.
Question 5 unsaved adding a unit to move a susceptible group enough to prevent metabolism is known as
How does prokaryotic cell division differ from eukaryotic cell division?
What is the relation between liquid pressure and depth
yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. find the unit price in dollars per towel if necessary round your answer to the nearest cent