kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

What were Puritans taught? They were taught that Mohamed was their savior. They were taught that their sins would be forgiven. They were taught that Jesus loved
Look for evidence in these lines of a universal theme related to interfering with fate. Which words warn of interfering with fate
Part I: Compare the two pictures below (surface ocean currents and global wind patterns). Global Winds 60°N Global Wind Patterns 30°N Westerlies 1. Take a look
there are 5 rainbows that total 575 miles in length. what is the mean length of the rainbows?
[tex]2\sqrt{25} +3[/tex]
what is 23x76 because im stuck
Which of the following statements best describes the difference between net income and gross profit? a. Gross profit considers operating expenses while net inco
Which of the following properties could be used to rewrite the expression (1/3+2/7) + 3/4 as 1/3 + (3/4 + 2/7)? O the commutative property used twice o the comm
Solve each compound inequality and graph the solutions​
help me to find the answer of iii