zwparks zwparks
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ronnie bought a tie and socks for $90 each. How much did he spend for both?

Respuesta :

couragepaul12
couragepaul12 couragepaul12
  • 04-03-2022

Answer:

$180

Step-by-step explanation:

I hope this helps........

Answer Link
burtsen000 burtsen000
  • 04-03-2022

Answer:

Ronnie spent $180 on a tie and socks.

Step-by-step explanation:

Multiply 90 by 2 since he is buying two items for $90 each.

Answer Link

Otras preguntas

i need help with my work on my computer
Write the equation of the line that passes through the points (1,6)(1,6) and (9,-8)(9,−8). Put your answer in fully reduced point-slope form, unless it is a ver
help please asap :))
A scientist is studying the fossils of giraffes from different regions and different time periods. What would the scientist be most likely to learn about? A. Ho
A cellular company offers a price of $40 for 4 GB of data. Find the unit rate in price per GB of data.
answer both PLSSS(for brain list, thanks and a five star review)
what is 5.21 divided 0.7?
As Atticus speaks about Mrs. Dubose’s bravery, what lesson is he attempting to teach Jem?
Piper works at a camera store. He is paid an hourly rate 16% commission on everything he sells. One week, he is paid $365 for working 20 hours and selling $1500
Gay high school rp with powers mine is werewolf my name is Jackson