gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

what is this one i cant seem to figure it out
(URGENT) Which of the following is an example of groupthink? A. The Bay of Pigs invasion B. The World Trade Center bombing C. The moon landing D. The election o
6. How were the natives of North America different from those of Mexico/South America?
Phytoplankton, shown on the left in the image below, are microscopic organisms that can be found in freshwater and salt water environments. They perform photosy
I 23. Explain the Spanish mission
how were quakers involved in the development of the colonies
please help !!!!! idk how to do this
Read the following word problem, then choose which linear equation models the problem. One number is 10 times another number. Their difference is 54. Find the n
You used to earn $76,000 a year in your old job! Suppose you return to college and earn an MBA, after which you get an upper-management position with Yum! Brand
Interpret and analyze the following terms by using Ranganathan's Law in library establishment:a. Planningb. Management expectationc. Conceptual skillsd. Human s