alexblack3t alexblack3t
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

I need help please!!!!!!

I need help please class=

Respuesta :

ahopper13
ahopper13 ahopper13
  • 03-05-2022
B because you’re buying 3 tacos, so 3x, and if you add up the price of 2 cheese, 2 lettuce, and 1 sour cream you get 1.25 so it’s 3x+1.25
Answer Link

Otras preguntas

The purpose of the main points from an outline is to ____________ your thesis​
Initially the price of natural gas is 10 per 1000 cubic feet
Will give brainliest Which equation best represents the graph of the piecewise function?
2 An atom of lithium has three protons and a nucleon number of 7. How many electrons are in the lithium atom?. a b How many neutrons does lithium have? с What i
ب - حول العبارات الأمنية إلى ما يناسبها​
fair market value rent rate 630 in 2013 and 551 and in 2003 find the rate of change during the time
Select the values of x that make the inequality x < -2 true.
What's the sum of the mass added by the proportions use the chart
Drug X has a half-life of 6 hours. How much drug is left in the body 18 hours after an IV injection of 1200 milligrams (mg)?
How do historians act like lawyers?