AdiPlayz
AdiPlayz
04-05-2022
Mathematics
contestada
CORRECT ANSWERS ONLY
Respuesta :
abdulh1
abdulh1
04-05-2022
The answer is C
10 + -32q - 16
-32q - 6
Answer Link
skyedavise1
skyedavise1
04-05-2022
The answer is C, 10-32y-16
~-32q-6
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
Vicky made some purchases at the sunflower market. she bought strawberries for $3.50, carrots for $2.25 and a bouquet of flowers for $9.95. if sales tax is 5%,
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
The product of nine and x is greater than six more than the product of three and x
a sentence with the word advance and reasoning
6 more than five times a number x is at least 21
what is 1284 rounded to the nearest 100?
write 2x=y/3-4 in standard form
What is 0.05 10 times as much as
martian periodic table
If the inflation rate increases faster than their income, people will most likely