kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

How do we call a very small video,that is repeating unlimitedely
How do you solve a system of equations by elimination when the signs are the same
What Is a Seismometer?
Explain 2 different ways to find the greatest common factor of 15x2y3  and 24x4y2 .
What is the simplified answer to the problem 9+5r-9r??
solve for x:    x to the negative 3rd power is equal to 27 over 64
why does the same side of the moon always face the earth?
WHAT is the answers to 2a 2b and 2c ?
If a - 3= 7, then 2a - 14 =
What's the formula to perimeter