lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

From where did the first novel originate?
What is 4p-13p-p=-150 More 2 step equations. I don't get this one at all
Your oven has a power rating of 5000 watt... Your oven has a power rating of 5000 watts. a. How many kilowatts is this? b. If the oven is used for 2 hours to ba
what are the effects of boiling sulfuric acid?
What does "to see the elephant mean"?
what is the definition of sin
What is nth term for 0 6 24 54 96?
There are 25 servings in 12.5 once bottle of olive oil. How many oncees are in a serving?
How many people could read in France in 2000, 2001, 2002, 2013?
Complete the following statements by writing the missing word (s). 16. If two lines intersect, then their intersection is exactly ________________. 17. ________