joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

3) Living cells use ____________ as their main source of energy.
The __________ is a thin fiber that carries signals away from the cell body. A. axon B. dendrite C. neuron D. glial cell A. axon
To find the words of the sentence
What does the word "waken" mean in the quote on the first page in Call of the Wild book
Sue solved an equation incorrectly, as shown below: Step 1: 7x = 28 Step 2: x = 28 − 7 Step 3: x = 21 Which statement best explains why Step 2 is incorrect in S
Please help I need it
Find the product of each pair of complex conjugates. (3 + 8i)(3 – 8i) =
Why did americans change their mind about entering the war after the attack on pearl harbor?
please help me i will give brainliest
In greek what is the rule by the few mean?