mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

The inhibition of mitosis causes cancer? True or false?
A bank made a farmer a loan of $1,400 at 15% for three years compounded annually. Find the future value and the compound interest paid on the loan. Compare the
Which ratios have a unit rate less than 1
Which of the following is NOT a tarsal bone?
Need help ASAP!!!!!!!!!
find each unit price. 5 used books for $9.45
Match the pronoun with the sentence it belongs to. Match Term Definition Tú A) ________ necesito el libro y una regla en la clase de matemáticas. Él B) ______
el sol quema al rededor de 4.4106 toneladas de hidrógeno por segundo Cuánto hidrógeno quema el sol en un año? Expresa tu respuesta en notación científica.​
What document was the basis for the 1st Amendment?​
hacer una historia inventada que tenga se pueda meter el refrán "mas vale pájaro en mano que siento volando" waaaaa ayudaaa ;(​