itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Y=4x-18 Find ordered pairs of intercepts of each line
John wants to access specific programs from the start menu in his laptop. How after he is unable to view them when he clicks the start button. What should he do
Do questions 1 and 2 (View picture for question 1 ) 1. Milton wants RST to be similar to KLM. where should he place S? A.(1,3) B.(1,6) C.(2,3) D. (2,6) 2.
Which organisms make their on food through photosynthesis
Solve for e. 9 e - 7 = 7 e-11
Who at one point was paying 80 percent of the cost of France's war effort during the French Indochina War? the Soviet Unionthe People's Republic of Chinathe Uni
The Pharisees were especially noted for breaking the law. True or False?
Jenny charges$9.15 an hour to babysit toddlers and $7.45 an hour to babysit school agred children if Jenny babysat toddlers for 9 hours and school aged children
What is the best way for students to evaluate their readiness to learn ?
Question 2 Unsaved Triangle ABC has vertices at (-4,0), (-1,6) and (3,-1). What is the perimeter of triangle ABC, rounded to the nearest tenth. Question 2 opt