demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
what causes the earths crust to move ?
You are given two solid materials one that is organic and one that is not organic. Describe three tests you could perform to help you decide which is which.
what is the difference and similarity between a pentagonal prism and a pentagonal pyramid?
Which of the following occurs during anaphase I of meiosis? (A) Formation of tetrads (B) Separation of homologous chromosomes (C) Crossing over (D) Separation o
contrasting: how some Jews differ in their beliefs about Jesus ?
Evaporation: Evaporation is the process where a _________ changes into a _________.
What hardships did the south face after the civil war????
if log28 = log4 +logx what is the value of x
what does diametor mean?
You are given two solid materials one that is organic and one that is not organic. Describe three tests you could perform to help you decide which is which.