fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

How is speed of metabolism determined?
What is the purpose of Juliet's allusion? Gallop apace, you fiery-footed steeds, Towards Phœbus' lodging; (III, iii, 3-4)
What view was NOT part of Montesquieu’s conception of the separation of powers in The Spirit of the Laws (1748)?
If the width and height of a rectangular prism are each shrunk to one seventh of the original size but the length remains the same, what is the formula to find
How did this corruption and fraud impact negatively in the country: for example service delivery,tax,expense of trial?
why might the greeks have wanted to list a single author for the fables?
The wording of the Constitution is
The Camp David Accords were significant because Israel turned the West Bank over to Palestinians leaders began negotiations for peace between Israel and Palesti
a container holds 5 l of fluid. does it hold more or less than 500ml of fluid
How did Stephen Douglas help win approval of the Compromise of 1850?