nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

popular chilean dish that contains pollo choclo porotos verdes al hilo arroz
which of the following represents the factorization of the trinomial below ? x^2-8x-48
what is the answer 2p-a=3p+b if p is the subject of the formula
the total cost of a new autombile, including a 4% sales tax on the price of the automobile, is $28,835. how much of the total cost of this new automobile is sal
Soundproof rooms take advantage of which property of waves
Orson takes harrison's car without harrison's permission and without just cause. orson has probably committed the tort of conversion unless he can show that:
What is atmosphere in literature? 1 the attitude of a text toward the subject and theme 2 the emotional response a text generates from a reader 3 the author’s
I need help!!!! I need most of all the measure of angle CBA
Mientras nosotros _______ la comida, mi mamá lavaba los platos. A. comíamos B. comía C. comíais D. comian
help pls 25 points i don’t understand