princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

How is self-pollination similar to cross-pollination? how is it different?.
What does book Club mean
2(x + 1) = -2 Dont understand how to do this?
NEED HELP Write a brief review of the following of the significant events in the field of public health in India. (help abhay please) ​
How did Renaissance art depart from classical themes?
Choose the best answer. ¿Qué hace Ramón? Él hacer ejercicios para estar en forma. Él hace ejercicios para estar en forma. Él haz ejercicios para estar en forma.
Free African Americans worked as A) blacksmiths B) carpenters C) both a and b
Which word best completes the sentence? El niño no quiere recibir la _____________. diabetes inyección salud morir
Michael buys a new jacket for 90 dollars. Sales tax is 8%. How much does Michael actually have to pay?
An ioc occurs when what metric exceeds its normal bounds?.