leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

A roller coaster with a mass of 1000 kg is shot to a speed of 30 m/s in 8 seconds. How much kinetic energy does this coaster have at the end of the 8 seconds? T
To achieve gains in fitness, the minimum number of weeks for a workout plan should be:
A hippopotamus eats 100 pounds of food a day. how many days would it take the hippo to eat 1 ton of food.
Which direction does air circulate into low pressure zones in the northern and southern hemispheres
If you were making a tool used to handle live electrical wires, which class of materials would you most likely use? ASemimetals BMetalloids CNonmetals D Met
What letter is right
columbus made his discovery in 1492. what century was this
What is a REAL LIFE example of passive transport? Please answer asap!
Please hlep me on this question and will hlep you to
Sake is made from the fermentation of: a. barley. b. fruit. c. rice. d. vegetable. e. any grain.