makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Advances in which of the following areas increased globalization the most? technology, environmental protection, education technology, transportation, outsourci
Human thought and lifestyle within a certain time period or place is known as a
can yall please help me answer all these
Credit cards should be used for A. anything you want. B. things you can't afford. C. budgeted expenses you need to pay over time. D. wants rather than needs
Which discovery of gold and silver in 1859 in Nevada caused many people to arrive in the region? A) Pikes Peak B) Comstock Lode C) Forty-Niners Haul D) Sutter's
The first and most important step in the posting procedure is A. posting the amount. B. posting the date. C. posting the explanation. D. recording the posting r
25d-16=4d+26 whats d?
how to turn 6/3,5/3 & 8/3 into whole fractions
solve the quadratic. x^2+8x+3=0
Leaving an automobile running in a closed garage or in a garage attached to the house - even with the garage door open could result in ___________ a. a citation