kimb4 kimb4
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

a slab or ribs at the butcher costs $4.55 per pound how much will it cost if you buy 3.5 pounds of ribs round to the nearest penny

Respuesta :

chwalex1234 chwalex1234
  • 01-11-2017
15.93 because 4.55 times 3 and (4.55/2) so you'll end up with 15.93
Answer Link

Otras preguntas

American Revolution on Native Americanseffect did the American Revolution on Native Americans its 19pts btw
is this right???????​
What is 2x3+6divied by 12 +4X8+0=
question is in the image​
which explains how ocean currents affect global climates? a-water absorbs a lot of thermal energy and releases it over time and distance. b-water absorbs a lot
16. When drawing gestures, it is important to only use smooth strokes. O True O False 17. Gesture drawing is a sketching activity to help artists create more d
what was antarctica originally called on old maps?
QUICK PLEASE HELP ME ANSWER THESE QUESTIONS AND SHOW WORK!!! I WILL MARK BRAINLIEST!!!
Find the value of the question mark
Which number line correctly shows 1. 5 + 2. 5? A number line going from 0 to 6. 5 in increments of 0. 5. An arrow goes from 0 to 1. 5 and from 1. 5 to 4. A numb