notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

Organisms that live in deciduous forests have developed unique adaptations that aid in their survival. Which of the following is not an adaptation that characte
Which of the following correctly explains a lipid? CHOOSE ALL THAT APPLY. Question 5 options: Separates out easily when mixed. Mixes readily with water. Hydrop
A recipe asks for 2 1/3 cup of flour. How many cups of flour are needed for 3 1/2 recipes? A. 5 5/6 cups B. 6 1/6 cups C. 8 1/6 cups D. 8 1/3 cups
Three numbers between -0.65 and -0.64
Lee company is a perfectly competitive firm. the market price of its output is $10. the firm is currently producing 100 units of output. at this level of output
chem help due in 2 hours. please help. problem 14.
History what kind of wood is the 200-pound yoke that holds the 2080 pound bell that is on display at 520 chestnut street in philadelphia?
can you help me with number 4 A-D plz
As the u.s moved toward civil war, the Republican Party grew out of
Which best describes the Golden Horde? a.) a group of mongols who controlled Russian territory for more than 200 years b.) the many monks and nuns who lived in