joshhernandez33 joshhernandez33
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Gia has 0.4 pounds of tuna. She eats 0.8, how much tuna did Gia eat?

Respuesta :

nata1234 nata1234
  • 03-11-2017
she ate -0.4 of the tuna 
Answer Link

Otras preguntas

At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?
Where is the moon? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
2nd exercise of a 5-part course. Giving 100p for each. Total of 500p. (Everything must have a procedure) 2. Convert the next rectangular functions into polar fu
[tex]\sqrt{x} 180[/tex]
can someone help me please with the ixl problem ??? If x < 0 and y < 0, where is the point (x, y) located?
In the space provided, compare and contrast the role of production designers on a small budget production and a large budget production. Include examples in you
How did the terrain of Bunker Hill assist the Patriots in their battle against Britain?
What measurement could be the length of a pool?
At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?
Which of these would be least important to include in a summary of this article? A. Rodrigo learned to play piano in Temecula, California. B. Rodrigo's emotiona