reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

in a geometric series t1=23,t3=92 and the sum of all of the terms of the series is 62813. How many terms are in the series
First year profits of a business were $900 . Second year profits were $1200 . What percent of the first year profits were the second year profits.
determine whether each expression is meaningful as  a real number  yes or no?   -√9
A radio station transmits waves at a frequency of 120MHz an a speed of 300 million m/s. Calculate the wavelength.
A toy rocket is shot vertically into the air from a launching pad 5 feel above the ground with an initial velocity of 80 feet per second. The height h, in feet,
how did jazz demonstrate the independent spirit of the times?
What what handels full name
The traits of populations in the forest ecosystem have changed over time. What caused the traits to change?
Which is an example of bivariate data?(1) age of students in a club(2) grade level and age of students in a school(3) type of lunch each student orders at schoo
Can someone help me please got to be in tomorrow