grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

how many time does 6 go into 26
help me pleaseeeee ​
3. Which equation has a solution of 2/3 for n? a. n - 1 = % b. 16n = 24 c. 15n = 10 d. 1% + n = 3 What’s the answer
ABC and XYZ are all-equity firms. ABC has 1,750 shares outstanding at a market price of $20 a share. XYZ has 2,500 shares outstanding at a price of $28 a share.
Which substance can not be decomposed by chemical means ?
The French territory claimed on the map above was named after ?? A. Napoleon Bonaparte Robert de La Salle C. King George III D. King Louis XIV
Many corporations have chosen to downsize and outsource to remain profitable. As a result, many talented individuals have been forced to find other sources of e
Which one of the following processes produces a decrease in the entropy of the system? A. boiling water to form steam B. dissolution of solid KCl in water C.
What did Shelby Foote say was the cause of the Civil War?​
If f (x) = -3x-5 and g(x) =4x-2 find (f+g)(x)