Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2015
  • English
contestada

How much will 25 pounds of bananas cost of each pins is .59 cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2015
It will cost 14.75 cents..
Multiply .59 times 25
Answer Link
dumke09
dumke09 dumke09
  • 30-10-2020

Answer:

14.75

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the Diagram, BD bisects ABC. Find x given the following.​
Donnez le pluriel des noms suivants a. l'oiseau b. le journal c. la souris d. le nez e. le trou f. un carnaval g. une trousse h. une croix i. un feu j. un
HELP ME IN MY MATH QUESTION PLEASE(ᗒᗣᗕ)՞1. One hundred meters of fencing is available to inclose a rectangular area next to a river (see figure above). Give a f
A 48-ounce bottle of soda costs $1.79. What is the unit price? a. $.04 b. $.06 c. $.40 d. $.53
No picture for this problem but here it is... Find the point that is 3/5 of the distance from C to D for C (-2, -1) and D (8, 14).
You have a cell phone plan that allows for unlimited calling and 1000 text messages for $21.25. Every text message for 1000 text messages will cost $0.10 per te
Differentiate between order and command
1. Friction is the ___. A. amount of air in your tires B. energy that helps your car stay in motion C. cost of gas prices D. resistance of movement between two
(8) 8 km² = __m? please help me???
Help, help me pleaseeee What position Neil Gorsuch held immediately before his appointment to the U.S. Supreme?