HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

If water was a non polar molecule how would the properties of water be different
In a chess match, a win counts as 1 point, a draw counts as 0.5 point, and a loss counts as 0 points. After 21 games between the two players, the winner was 8 p
The system of rules governing the structure and use of a language is called ________. semantics phonemes grammar linguistic relativity
Combine the like terms to create an equivalent expression: −k+3k
Given f(x) =5x^2-4 and g(x) =5-1/2x^2 find the following expressions F*g(4) G*f(2) F*f(1) G*g(0)
Determine the overall charge on each complex. hexachloroplatinate(iv)
Which cause and effect diagram best illustrates one main affect of inform citizens on the political system
PLEASE HELP!! WILL MARK BRAINLIEST!!! ( ゚Д゚)<!!1) How does the atmosphere around the school contribute to the effectiveness of the cartoon? (Picture with House)
Jack is an accountant. He can’t access the spreadsheet software that is installed on the server. What should Jack do? Jack should ____ the server and check to
during which stage does land get ready for the arrival of new species