hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Please help me with question.
An executive department whose main function is to promote safety is? the Department of Justice, the Department of the Treasury. the Department of Commerce, the
Fined the answer to this question
helppppppppppppppppp
for the word dentist concrete or abstract​
Why are animals important to the process of photosynthesis ?
1. A vertical spring of length 30 cm is stretched to 36 cm when an object of mass 100g is place in the pan attached to it. The spring is stretched to 40 cm when
HELP You go out to dinner and the bill comes to $ 35.56. How much should you tip if you want the tip to be 17.0 % of the bill? Express the dollar amount to the
a boy is 10years old and his mother is 37 years old.in how many years time will the mother be twice as old as her son​
Review the information about the composition of rock samples retrieved from the Gale crater on Mars. How could this information be useful for scientists?