Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

The chart below shows the major types of minerals mined in the United States and Australia. Country Major types of minerals United States coal, iron, silver, co
Pls help I am confused.
what organelle breaks down fatty acids and toxic cell products
-3x-5=4 What is the value of x
The whale swims down 300 feet to feed and swims down 150 more feet more. What is the whale’s elevation now?
In addition to considering the temperature, wind, and humidity, which environment al condition is important to consider when exercising outdoors? a. air quality
800 words in 10 min how many words per min
Find the value of x, if (2) ^ (x + 1) * 2 = (2) ^ 12 / ((2) ^ 3) .
Read the excerpt from "Children of the Drug Wars." To permanently stem this flow of children, we must address the complex root causes of violence in Honduras, a
Which statement about fats is accurate? A Saturated fats may increase your body’s cholesterol level and lead to heart disease. B Saturated fats may decrease you