aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

the Sanchez family is going on vacation with a drive for 3 hours at the speed limit of 65 miles how many miles will it travel
Your sister is considering two different shapes of her garden. One is a square with side lengths of 3.5 meters, and the other is a circle with a diameter of 4 m
is Mars luminous????
Write this decimal as a fraction or a mixed number 9.75=
F=C(9/5) 32. How do variables make the formula useful?
Translate the word phrase into a math expression. 12 more than a number A. n + 12 B. 12n C. n ÷ 12 D. n – 12
a heart beat takes 0.8 second ,how many seconds is this writtin as a fraction
Please factor by grouping. Show work 12x^3+2x^2-30x-5
6,173,253 in expanded form
What is the value of the digit 6 in the number 106,534