AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

The U.S. Weather Bureau has a station on Mauna Loa in Hawaii that has measured carbon dioxide levels since 1959. At that time, there were 317 parts per million
explaining effects: what impact did Kristallnacht have on the Nazi party?
operations with fractions
Please help explain this image
What is parallax? O A The distance to nearby stars O B. The apparent change in position of a nearby star when looked at from different plac O C. The apparent ch
When the Moon is waning, it appears to be getting O closer O farther away O larger smaller
Se vendieron un total de 297 boletos para la obra de teatro escolar. Los boletos eran o de adulto o de estudiante. El número de boletos de estudiante vendidos f
What is the equation of the line? Can someone help me with this? Thanks! :)
What role does blood play before cellular respiration can occur? Blood releases energy from very small molecules. Blood carries energy from the cytoplasm to a m
Help meee pleaseeeeee